Amphenol Anytek TJ1831530000G
TJ1831530000G
Part No.:
TJ1831530000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1831530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM
Series:
01-381
NumberofPositions:
18
PositionsPerLevel:
18
Pitch:
0.150 (3.81mm)
TerminationStyle:
Screw - Rising Cage Clamp
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
16-26 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
0.5-1.5mm²
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C