Amphenol Anytek TJ1911530000G
TJ1911530000G
Part No.:
TJ1911530000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1911530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM
Series:
01-350
NumberofPositions:
19
PositionsPerLevel:
19
Pitch:
0.138 (3.50mm)
TerminationStyle:
Screw - Rising Cage Clamp
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
16-26 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
0.5-1.5mm²
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C