Amphenol Anytek TJ1931030000G
TJ1931030000G
Part No.:
TJ1931030000G
Datasheet:
ShinYuaTJ1931030000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.81MM
Series:
TJ
NumberofPositions:
19
PositionsPerLevel:
19
Pitch:
0.150 (3.81mm)
TerminationStyle:
Screw
Current-IEC:
10.5A
Voltage-IEC:
300 V
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
16-28 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
1.5mm²
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C