Taiyo Yuden TLF14CB6830R2K1
TLF14CB6830R2K1
Part No.:
TLF14CB6830R2K1
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaTLF14CB6830R2K1.pdf
Description:
CMC 68MH 200MA 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
TLF14
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
68 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
200mA
DCResistance(DCR)(Max):
6.5Ohm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.866 L x 0.669 W (22.00mm x 17.00mm)
Height(Max):
0.906 (23.00mm)