Omron Automation and Safety TL-N10ME2
TL-N10ME2
Part No.:
TL-N10ME2
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ShinYuaTL-N10ME2.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCT 10MM IP67 MOD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
NPN-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
500Hz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Plastic
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C