Taiyo Yuden TMK021CG0R3BK-W
TMK021CG0R3BK-W
Part No.:
TMK021CG0R3BK-W
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
008004 (0201 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMK021CG0R3BK-W.pdf
Description:
CAP CER 0.3PF 25V C0G/NP0 008004
  • Related Categories
Package/Case:
008004 (0201 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.010 L x 0.005 W (0.25mm x 0.13mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.006 (0.14mm)