Taiyo Yuden TMK021CG1R5BK-W
TMK021CG1R5BK-W
Part No.:
TMK021CG1R5BK-W
Datasheet:
ShinYuaTMK021CG1R5BK-W.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 25V C0G/NP0 008004
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.010 L x 0.005 W (0.25mm x 0.13mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.006 (0.14mm)