Taiyo Yuden TMK021CGR75BK-W
TMK021CGR75BK-W
Part No.:
TMK021CGR75BK-W
Package:
008004 (0201 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMK021CGR75BK-W.pdf
Description:
CAP CER 0.75PF 25V NP0 008004
  • Related Categories
Package/Case:
008004 (0201 Metric)
Capacitance:
0.75 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.010 L x 0.005 W (0.25mm x 0.13mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.006 (0.14mm)