Taiyo Yuden TMK042CG9R1DD-W
TMK042CG9R1DD-W
Part No.:
TMK042CG9R1DD-W
Datasheet:
ShinYuaTMK042CG9R1DD-W.pdf
Description:
CAP CER 9.1PF 25V C0G/NP0 01005
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)