Taiyo Yuden TMK063CH150JT-F
TMK063CH150JT-F
Part No.:
TMK063CH150JT-F
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
TMK063CH150JT-F.pdf
Description:
CAP CER 15PF 25V C0H 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0H
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)