Taiyo Yuden TMK105BJ223MV-F
TMK105BJ223MV-F
Part No.:
TMK105BJ223MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMK105BJ223MV-F.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X5R 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)