Taiyo Yuden TMK107AB7105KAHT
TMK107AB7105KAHT
Part No.:
TMK107AB7105KAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMK107AB7105KAHT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)