Taiyo Yuden TMK212AB7225MD-TR
TMK212AB7225MD-TR
Part No.:
TMK212AB7225MD-TR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMK212AB7225MD-TR.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)