Taiyo Yuden TMK316BBJ226ML-T
TMK316BBJ226ML-T
Part No.:
TMK316BBJ226ML-T
Datasheet:
ShinYuaTMK316BBJ226ML-T.pdf
Description:
CAP CER 22UF 25V X5R 1206
Series:
M
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.075 (1.90mm)