Taiyo Yuden TMK316SD104KL-T
TMK316SD104KL-T
Part No.:
TMK316SD104KL-T
Datasheet:
ShinYuaTMK316SD104KL-T.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V 1206
Series:
CFCAP™
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)