Taiyo Yuden TMK325B7226MM-TR
TMK325B7226MM-TR
Part No.:
TMK325B7226MM-TR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTMK325B7226MM-TR.pdf
Description:
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)