Vishay Dale TNPU1206110RAZEN00
TNPU1206110RAZEN00
Part No.:
TNPU1206110RAZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPU1206110RAZEN00.pdf
Description:
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/4W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TNPU e3
ProductStatus:
Active
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±5ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)