Vishay Dale TNPU1206200KAZEN00
TNPU1206200KAZEN00
Part No.:
TNPU1206200KAZEN00
Datasheet:
ShinYuaTNPU1206200KAZEN00.pdf
Description:
RES SMD 200K OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±5ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)