Vishay Dale TNPW060313K0BEEN
TNPW060313K0BEEN
Part No.:
TNPW060313K0BEEN
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPW060313K0BEEN.pdf
Description:
RES 13K OHM 0.1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TNPW e3
ProductStatus:
Active
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)