Vishay Dale TNPW060322R1DEEA
TNPW060322R1DEEA
Part No.:
TNPW060322R1DEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPW060322R1DEEA.pdf
Description:
RES 22.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
22.1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)