Vishay Dale TNPW0603237KBEEA
TNPW0603237KBEEA
Part No.:
TNPW0603237KBEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPW0603237KBEEA.pdf
Description:
RES 237K OHM 0.1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
237 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)