Vishay Dale TNPW0603549RFETA
TNPW0603549RFETA
Part No.:
TNPW0603549RFETA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPW0603549RFETA.pdf
Description:
RES 549 OHM 1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
TNPW
Resistance:
549 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Military
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)