Vishay Dale TNPW08054K70BXCN
TNPW08054K70BXCN
Part No.:
TNPW08054K70BXCN
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPW08054K70BXCN.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
TNPW
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Military
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)