Vishay Dale TNPW12064K32BETY
TNPW12064K32BETY
Part No.:
TNPW12064K32BETY
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaTNPW12064K32BETY.pdf
Description:
RES 4.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TNPW
ProductStatus:
Active
Resistance:
4.32 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)