Vishay Dale TNPW1206845KBETY
TNPW1206845KBETY
Part No.:
TNPW1206845KBETY
Datasheet:
ShinYuaTNPW1206845KBETY.pdf
Description:
RES 845K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance:
845 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)