Tamura TO3316-221M
TO3316-221M
Part No.:
TO3316-221M
Manufacturer:
Tamura
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaTO3316-221M.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 800MA 610MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TO3316
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Material-Core:
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
800 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
610mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 100kHz
Frequency-SelfResonant:
5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaTO3316-221M.pdf
1. How to order TO3316-221M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TO3316-221M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TO3316-221M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TO3316-221M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TO3316-1R0M TO3316-1R5M TO3316-2R2M TO3316-3R3M TO3316-4R7M
Part Number TO3316-1R0M TO3316-1R5M TO3316-2R2M TO3316-3R3M TO3316-4R7M
Manufacturer Tamura Tamura Tamura Tamura Tamura
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TO3316 TO3316 TO3316 TO3316 TO3316
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 220 µH 220 µH 220 µH 220 µH 220 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 610mOhm Max 610mOhm Max 610mOhm Max 610mOhm Max 610mOhm Max
Q@Freq 40 @ 100kHz 40 @ 100kHz 40 @ 100kHz 40 @ 100kHz 40 @ 100kHz
Frequency-SelfResonant 5MHz 5MHz 5MHz 5MHz 5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz