TE Connectivity Laird TRAB13803
TRAB13803
Part No.:
TRAB13803
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
TRAB13803.pdf
Description:
OMNI PH 1.38-1.44GZ BK 3DBI 100W
Packaging:
Bulk
Series:
Phantom®
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
Cellular, General ISM
FrequencyGroup:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency(Center/Band):
1.41GHz
FrequencyRange:
1.38GHz ~ 1.44GHz
AntennaType:
Dome
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
3dBi
Power-Max:
100 W