TE Connectivity Laird TRAB3803P
TRAB3803P
Part No.:
TRAB3803P
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaTRAB3803P.pdf
Description:
RF ANT 390MHZ DOME N FEM PAN MT
Packaging:
Bulk
Series:
Phantom®
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
390MHz
FrequencyRange:
380MHz ~ 400MHz
AntennaType:
Dome
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
3dBi
Power-Max:
100 W
Features:
Termination:
N Type Female
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
4.135 (105.03mm)