CUI Devices TS02-66-43-BK-260-SCR-D
TS02-66-43-BK-260-SCR-D
Part No.:
TS02-66-43-BK-260-SCR-D
Datasheet:
ShinYuaTS02-66-43-BK-260-SCR-D.pdf
Description:
6 X 6 MM, 4.3 MM ACTUATOR HEIGHT
ContactRating@Voltage:
0.05A @ 12VDC
ActuatorHeightoffPCBVertical:
4.30mm
Outline:
6.00mm x 6.00mm