CUI Devices TS02-66-95-BK-260-SCR-D
TS02-66-95-BK-260-SCR-D
Part No.:
TS02-66-95-BK-260-SCR-D
Datasheet:
ShinYuaTS02-66-95-BK-260-SCR-D.pdf
Description:
6 X 6 MM, 9.5 MM ACTUATOR HEIGHT
ContactRating@Voltage:
0.05A @ 12VDC
ActuatorHeightoffPCBVertical:
9.50mm
Outline:
6.00mm x 6.00mm