Amphenol Anytek TS03018C0000G
TS03018C0000G
Part No.:
TS03018C0000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
ShinYuaTS03018C0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM
Packaging:
Bulk
Series:
TS
ProductStatus:
Active
Type:
Plug, Female Sockets
NumberofPositions:
3
PositionsPerLevel:
3
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.300 (7.62mm)
HeaderOrientation:
PlugWireEntry:
90°
TerminationStyle:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
MountingType:
Free Hanging (In-Line)
Current-IEC:
Voltage-IEC:
Current-UL:
15 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-24 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C