CTS-Frequency Controls TS200F11CET
TS200F11CET
Part No.:
TS200F11CET
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaTS200F11CET.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATSSMTS
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
FrequencyStability:
±10ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.437 L x 0.190 W (11.10mm x 4.83mm)