Nichicon TVX1A470MAD
TVX1A470MAD
Part No.:
TVX1A470MAD
Manufacturer:
Nichicon
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaTVX1A470MAD.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
TVX
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C