Mechatronics Fan Group UF80A23-BTLR
UF80A23-BTLR
Part No.:
UF80A23-BTLR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaUF80A23-BTLR.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM
Packaging:
Bulk
Series:
UF80A
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
25.0 CFM (0.700m³/min)
StaticPressure:
0.160 in H2O (39.8 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
32.0dB(A)
Power(Watts):
12.00W
RPM:
2400 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)