Mechatronics Fan Group UF92B23-BTLR
UF92B23-BTLR
Part No.:
UF92B23-BTLR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaUF92B23-BTLR.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 230VAC TERM
Packaging:
Bulk
Series:
UF92B
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
25.00mm
AirFlow:
25.0 CFM (0.700m³/min)
StaticPressure:
0.160 in H2O (39.8 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
32.0dB(A)
Power(Watts):
14.00W
RPM:
2300 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)