Nichicon UHM0J182MPD
UHM0J182MPD
Part No.:
UHM0J182MPD
Datasheet:
ShinYuaUHM0J182MPD.pdf
Description:
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance:
1800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Impedance:
19 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)