Nichicon UKW2AR22MDD
UKW2AR22MDD
Part No.:
UKW2AR22MDD
Datasheet:
ShinYuaUKW2AR22MDD.pdf
Description:
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.7 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
9.4 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)