Taiyo Yuden UMK105BJ682KVHF
UMK105BJ682KVHF
Part No.:
UMK105BJ682KVHF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUMK105BJ682KVHF.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V X5R 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)