Taiyo Yuden UMK105CG1R5CV-F
UMK105CG1R5CV-F
Part No.:
UMK105CG1R5CV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
UMK105CG1R5CV-F.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)