Taiyo Yuden UMK105CG680JVHF
UMK105CG680JVHF
Part No.:
UMK105CG680JVHF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUMK105CG680JVHF.pdf
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)