Taiyo Yuden UMK107B7223KAHT
UMK107B7223KAHT
Part No.:
UMK107B7223KAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUMK107B7223KAHT.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)