Taiyo Yuden UMK212ABJ105MD-T
UMK212ABJ105MD-T
Part No.:
UMK212ABJ105MD-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUMK212ABJ105MD-T.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)