Taiyo Yuden UMK212B7105MGHT
UMK212B7105MGHT
Part No.:
UMK212B7105MGHT
Datasheet:
ShinYuaUMK212B7105MGHT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Series:
M
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)