Taiyo Yuden UMK212SD103JD-T
UMK212SD103JD-T
Part No.:
UMK212SD103JD-T
Datasheet:
ShinYuaUMK212SD103JD-T.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V 0805
Series:
CFCAP™
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)