Taiyo Yuden UMK325AB7106KMHP
UMK325AB7106KMHP
Part No.:
UMK325AB7106KMHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUMK325AB7106KMHP.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)