Taiyo Yuden UMK325C7106MM-T
UMK325C7106MM-T
Part No.:
UMK325C7106MM-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUMK325C7106MM-T.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7S 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)