Nichicon UPW1A222MPH6
UPW1A222MPH6
Part No.:
UPW1A222MPH6
Datasheet:
ShinYuaUPW1A222MPH6.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.815 A @ 100 kHz
Impedance:
35 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
1.240 (31.50mm)