Nichicon UPW1A681MPH6
UPW1A681MPH6
Part No.:
UPW1A681MPH6
Datasheet:
ShinYuaUPW1A681MPH6.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
547.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
730 mA @ 100 kHz
Impedance:
85 mOhms
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)