Nichicon UPW1E220MDH6
UPW1E220MDH6
Part No.:
UPW1E220MDH6
Datasheet:
ShinYuaUPW1E220MDH6.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
36 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
950 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)