Nichicon UPW1E821MPH
UPW1E821MPH
Part No.:
UPW1E821MPH
Datasheet:
ShinYuaUPW1E821MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.08 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.44 A @ 100 kHz
Impedance:
45 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)